O NAS
dla sektora medycznego

Nasz zespół tworzą ludzie z ponad 12 letnim doświadczeniem w świecie medycyny, techniki audio-wizualnej.
Znajomość procedur medycznych, urządzeń medycznych, techniki telewizyjnej pomaga nam w doborze minimalnego sprzętu potrzebnego do zarejestrowania konkretnego zabiegu.

Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu możemy sprostać wymogom higieny na bloku operacyjnym oraz wykorzystać każde źródło sygnału w sposób bezpieczny i mało uciążliwy dla personelu medycznego.

Dzięki możliwości obcowania z techniką medyczną poznaliśmy niezwykle ciekawy świat, w którym zawsze na pierwszym miejscu jest ratowanie życia i zdrowia, ale także ciekawość i chęć poznania mechanizmów i praw związanych z funkcjonowaniem człowieka.

Technika filmowa i możliwość zapisu obrazu o wysokiej rozdzielczości to dość młode, w porównaniu z dorobkiem medycyny, zdobycze nauki. Przełomem technicznym w medycynie było wyposażenie endoskopów, laparoskopów czy mikroskopów w elektroniczne przetworniki obrazu, dzięki którym mamy możliwość oglądania tego, co do niedawna mogli oglądać tylko nieliczni. Możliwość zapisu tych obrazów pozwala wzbogacić materiał badań naukowych, umożliwia konsultacje na przykładzie konkretnych przypadków, szkolenia i nieustanne wzbogacanie wiedzy w celu lepszego poznania skomplikowanych meandrów medycyny.

Z doświadczenia wiemy, że wiele ciekawych materiałów filmowych i zdjęć trawi upływ czasu lub są zarejestrowane w sposób wymagający poprawy jakości lub dodatkową obróbkę. Bywają też materiały zapisane w dobrej jakości, ale ich ilość lub brak uporządkowania nie pozwalają na wydobycie najcenniejszych ujęć. Ostatecznie takie zapisy ulegają skasowaniu, a mogłyby być wartościowym materiałem dydaktycznym.

My wiemy jak sprawić, by przetrwały.

Technika audio-wizualna, elektronika, systemy sterowania i archiwizacji to także nieodłączne elementy składowe systemów zintegrowanych w każdej nowoczesnej sali operacyjnej i zabiegowej. Każda zintegrowana sala może wyglądać czysto i estetycznie, ale w ścianach, sufitach i ciemnych pomieszczeniach kryją się kilometry przewodów i tony zbędnych i kosztownych urządzeń, które miały sprawić, by praca na sali była łatwiejsza i przyjemniejsza. W dłuższej perspektywie okazuje się, że koszt utrzymania tych urządzeń przewyższa wartość zwrotu z inwestycji, a integracja sali ogranicza się jedynie do możliwości sterowania klimatyzacją i oświetleniem.

Taka jest często rzeczywistość, ale dobry projekt integracji nie jest łatwym zadaniem. Dobry projekt może powstać jedynie jako efekt konsultacji, w których biorą udział przedstawiciele wszystkich zespołów medycznych, technicznych i organizacyjnych placówki.

Nie twierdzimy, że wiemy wszystko w tej dziedzinie, ale jesteśmy gotowi podzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozwiązań integracyjnych.

My wiemy jak a jeśli nie, to wiemy kto...

 

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy pliki COOKIES.
Korzystając z nich wyrażasz zgodę na stosowanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.